کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ١٠۵٧٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٠٧
بازدید : ٣٩۵

استفاده از PBT در توليد پروفيل هاي PVC


شركت BASF با استفاده از گريدي ازPBT امكان جايگزيني پروفايل هاي فولادي پنجره را با پروفيل هايي سبك و مقرون به صرفه تر فراهم كرده است .


استفاده از PBT در توليد پروفيل هاي PVC

 شركتBASF  یک گريدي از Ultradur  پلی اتیلن ترفتالات (PBT) را تولید کرده است که می تواند برای جایگزینی فولاد به عنوان یک عنصر سخت افزاری در قاب پنجره -با PVC كواكسترود شود.
 پروفيل هاي ساخته شده به اين روش داراي استحكامي مشابه با پروفيل هاي فولادي مي باشند، در حالی که سبک تر و مقرون به صرفه تر است. كارايي عایق بودن آن نیز بالاتر است، زیرا مقدار
Uf بصورت W/mk 0/1 کاهش می یابد.
Kay Brockmüller
مدير پروژه ساخت و ساز در BASF گفت:" با توجه به تولید ساده و هزینه بهره وری، این Ultradur به تولید کنندگان پروفایل و سازندگان پنجره،  ديدگاه جديدي در بازار مي دهد."
Ultradur  بسیار سفت بوده و با  PVC پيوند ميزند. پروفیل كو اكسترود شده حاصل قابل جوش است و مانند مانند پروفیل های دیگر در جريان هاي پايين دستي تحت اصلاح  قرار می گیرد.

BASF  ادعا مي كند که این فرآیند همچنین امکان ايجاد بهترين هندسه تقويت كنندگي را برای مشخصات مورد نظر فراهم می کند. قاب های پنجره ای ساخته شده به این روش می توانند توسط خرد کردن آنها به قطعات کوچک (حدود 5 میلی متر) بازیافت شوند، سپس مواد با رنگ یا چگالی مشابه جدا شوند.
برای سازندگان پنجره تمام فعالیت های مربوط به فولاد حذف می شوند. علاوه بر اين، اين پروفايل ها دارای پايداري ابعادي بالایی اند و پس از نصب تقريبا تمايلي به جمع شدگي (
shrink) ندارند.
شركت هاي ارائه دهنده خطوط توليد اكستروژن ماشين آلاتي براي كواكسترود
PVC و PBT تولید می کنند.

برچسب: پروفيل PVC , پروفيل در و پنجره, فرمولاسيون پروفيل, پروفيل UPVC

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد