کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ١٠۵٨۵
تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٠۵
بازدید : ۴۶٢

افرودنی های پلیمری


بالغ بر 100 خانواده از پلیمرهای تجاری وجود دارند که در صنعت پلاستیک استفاده می­شوند. اکثر آن­ها در وزن ملکولی­های مختلف و به صورت کوپلیمرهای مختلف وجود دارند. این وسعت باعث رنج وسیعی از محصولات مختلف شده است.


افرودنی های پلیمری
بالغ بر 100 خانواده از پلیمرهای تجاری وجود دارند که در صنعت پلاستیک استفاده می­شوند. اکثر آن­ها در وزن ملکولی­های مختلف و به صورت کوپلیمرهای مختلف وجود دارند. این وسعت باعث رنج وسیعی از محصولات مختلف شده است. اما بیش از هزاران پلیمر باید ویژگی­های خاص و پایداری خواص، داشته باشند. با استفاده از افزودنی­ها می­توان ویژگی­های مختلف یک پلیمر را تقویت کرد و یا حتی بهبود بخشید. پلیمرها کمتر به صورت خالص استفاده می­شوند، همیشه آن­ها با تقویت کننده­ها و افزودنی­ها همراه هستند. مهمترین افزودنی­ها وینیل­ها، الاستومرها، پوشش­ها هستند. مقدار افزودنی­ها حدود 18% از تولید پلاستیک­ها هستند. اصلی­ترین خانواده­های افزودنی­ها شامل موارد زیر هستند:
·       فیلرها و تقویت کننده­ها
·       پلیمرها برای آلیاژهای پلیمری
·       پلاستی سایزر­ها
·       تاخیر دهنده­های آتش
·       رنگ­ها و پیگمنت­ها
·       پایدارکننده­ها (آنتی اکسیدان­ها، آنتی ایرونانت­ها، پایدار کننده­های حرارتی وینیلی، اشعه­ی UV و بایوپایدارکننده­ها)
·       روان کننده­ها
·       پراکسیدهای آلی
·       عامل کف کننده
·       آنتی استاتیک­ها
 
برچسب: فیلرها و تقویت کننده­ها, پلیمرها برای آلیاژهای پلیمری, پلاستی سایزر­ها, تاخیر دهنده­های آتش, رنگ­ها و پیگمنت­ها, پایدارکننده­ها, روان کننده­ها, پراکسیدهای آلی, عامل کف کننده, آنتی استاتیک­ها,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد