کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ١٠٧٩
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/٢٩
بازدید : ١٨٣٨

تحلیل بازار آسیا در ماه های آینده


به نقل ICIS گزارش در مورد پیش بینی بازار مواد پتروشیمی در ماه های آینده ....


تحلیل بازار آسیا در ماه های آینده

پایگاه خبری تحلیلی آی‌سی‌آی‌اس (ICIS)؛ در جدیدترین گزارش خود و به نقل از کارشناسان و منابع بازار با اشاره به روند قیمتی محصولات پلیمری، اینچنین نوشته است:
به نظر می‌رسد روند معاملات پتروشیمی‌ها در خاورمیانه به‌طور خاص و در بازارهای آسیایی به‌طور عام، در ماه پیش‌رو وارد دوره‌ای از آرامش خواهد شد، چرا که انتظار می‌رود با آغاز ماه مبارک رمضان شاهد تضعیف میزان تقاضا و نیز حجم تولید باشیم که نوعی تعادل موقتی را به بازار محصولات پتروشیمی وارد می‌کند.

براساس گفته منابع این صنعت، تغییر ساعات کار در خاورمیانه و بخش‌هایی از آسیا در طول دوره ماه رمضان و افت بازدهی و کارآیی افراد، شرکت‌ها و کارخانه‌ها، دلایل عمده دخیل در کاهش میزان تولیدات از یکسو و نیز نزولی شدن روند تقاضا از سوی دیگر خواهند بود.

اکثر قدرت‌های بزرگ و صاحبان صنعت پتروشیمی در آسیا، کشورهای مسلمان هستند که از این روند مستثنی نخواهند بود. ایران، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطـر، مالزی و اندونزی از جمله این کشورها هستند که بازار پتروشیمی آنها با آغاز ماه مبارک رمضان تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت و در نتیجه اثرات مستقیمی را نیز بر بازارهای جهانی می‌گذارد. کشوری همچون اندونزی، به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ اقتصاد در جنوب‌شرق آسیا و نیز مرکز بزرگ تولید ماشین و لاستیک است.

 پلی‌الفین‌ها، خریداران و معامله‌گران اندونزیایی از خرید محموله‌های پلی اتیلن (PE) از کشورهای خاورمیانه امتناع وزریده‌اند، چرا که انتظار دارند در ارسال محموله‌ها به دلیل آغاز ماه مبارک رمضان تاخیر و تغییراتی اتفاق افتد.

براساس گفته منابع بازار، در حال حاضر این خریداران تنها به دنبال خرید از کشورهای عضو انجمن ملل آسیای جنوب شرقی با نام اختصاری آسه‌آن (ASEAN) یا محموله‌های دپوشده در انبارهای سنگاپور، هنگ کنگ یا ویتنام هستند که این تصمیم بی‌شک بر روند بازارهای جهانی تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. انتظارات برای کاهش بیشتر قیمت‌ها، خریداران در جنوب‌شرق آسیا را وادار به برداشتن گام‌های محتاطانه کرده که این شرایط در ماه رمضان تشدید خواهد شد.

از دیگرسو و براساس پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود محموله‌های پلی اتیلن (PE) که امکان فروش آنها در بازار کم تقاضا و بی‌رمق چین بسیار کم به‌نظر می‌رسد نیز به بازارهای جنوب‌شرق آسیا سرازیر شود و کار را برای فعالان این محصول سخت‌تر کند. براساس اعلام منابع، همچنین پیش‌بینی می‌شود طی ماه رمضان، در بازار پلی‌استر از میزان تقاضا و تولید تا حدود چشمگیری کاسته شود تا جایی که بعضا برخی از کارشناسان از بروز وقفه‌های تولید کوتاه‌مدت خبر می‌دهند.Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/888876/#ixzz3dUHBLqGs
برچسب: بازارپلیمری آسیا , پیش بینی قیمت ها, بازار پتروشیمی آسیا

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد