کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ١٣۶٠٢
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/١٧
بازدید : ٢۴٩

دستاورد های فرایندی برای ترموپلاستیک الاستومرها


ترکیبی عالی از فرایند پذیری آسان ،خواص مکانیکی خوب و زیبایی باعث شده تا ترموپلاستیک الاستومر ها به بازار های جدید نفوذ کند.


دستاورد های فرایندی برای ترموپلاستیک الاستومرها

ترکیبات ترمو پلاستیک الاستومر ها در بسیاری از کاربردها و بازارها، از خودرو، الکترونیک و پزشکی گرفته تا بسته بندی و ساخت و ساز و کالاهای ورزشی نفوذ کرده اند. این مواد جایگزین گزینه های پلیمر موجود و پیدا کردن نقش های جدید به علت ویژگی های منحصر به فرد خود شده اند. مهم تر از همه،ترکیب مناسب از عملکرد مکانیکی ،فرایند پذیری بالا و زیبایی آنهاست.
 
Dryflex Green
، یک خانواده از ترکیبات TPE بر اساس مواد اولیه از منابع تجدیدپذیر مانند گیاهان و محصولات گیاهیست.برای تعادل مناسب یا محتوای تجدید پذیر، عملکرد و خواص مکانیکی، همچنان  تحقیق در مورد منابع جدید مواد اولیه ،همانطوری که آنها در دسترس هستند ادامه دارد. این محصولات شامل محصولات و فرآورده های تولید شده از کشاورزی هستندکه دارای کربوهیدرات ها  ، به خصوص ساکارید ها مانند دانه، چغندر قند و نیشکرهستند.
نمونه کارهای اخیر Dryflex سبز علاوه براینکه شامل ترکیبات چند جزیی هستند، چسبندگی بهبود یافته را برای کاربردهای خاص که فراهم می کنند.ترکیبات استاندارد Dryflex Green سبب رفتار پیوندی خوب با PE و PP می شوند، اما در حال حاضر می توان از فرمول های خاصی برای افزودن ABS، PET و PLA استفاده کرد.
 
این شرکت همچنین به دنبال چگونگی استفاده از محصولات خود در حیطه ی دایره ی اقتصادی می باشد.در اینجا، ترکیبات Dryflex PCW TPE نشان می دهد که چگونه می توانیم زباله را به یک منبع تبدیل کنیم.این مواد حاوی حجم  بازیافت شده از 33 درصد تا 80 درصد وزنی است. شامل پلی پروپیلن کشیده شده از قالب گیری های خودرو، که تمیز و بازیافتی است، و یالاستیک تایر  خرد شده از هر دو OEM و پس از بازار لاستیک بازیافت میشود.به استثنای سود آوری بازیافت و استفاده از اصول دایره ی اقتصادی ، این  مواد فوق العاده مقاوم در برابر UV و weathering مطابق با EN ISO 4892-2: 2006 و VW PV 3929: 2008 آزمون Kalahari هستند . ترکیبات Dryflex PCW در کاربردهایی مانند گل گیر های خودرو، گریز ها و لبه های مقاوم در برابر کشش استفاده می شود.

Hexpol TPEهمچنین گزارش می دهد که تغییرات و نیازهای فزاینده ای که برای کابل کشی خودرووجود دارد ،با  پیشرفت های جدید در TPE را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.  این شرکت یک ترکیب جدید کربن را که بدون هالوژن تولید می کند، توسعه داده و انعطاف پذیری کامل را با خواص مقاومت حرارتی و روغن مورد نیاز،ارائه می دهد.


TPE های مناسب برای سیم کشی DRYFLEX در برابر طیف سختی SHORE A از 80-95 ،از مقاومت در برابر انفجار شعله ای IEC 60754 part 1/2 استفاده میکنند.دارای مقاومت حرارتی تا 125 درجه سانتیگراد در نتیجه ی طولانی مدت هستند ، آنها همچنین انعطاف پذیری را در دماهای پایین با یک نقطه شکنندگی در -50 درجه سانتیگراد یا پایین تر حفظ می کنند.


تقاضای کلیدی دیگری از بخش خودرویی شده است که بر کاهش انتشار گازهای داخلی تمرکز دارد.در سال های اخیر، استانداردهای کیفیت برای هوای داخل خودرو VIAQ افزایش داشته است.در حالی که نگرانی های اصلی بو، فوم، و VOCs (ترکیبات آلی فرار)  است

قبل از اینکه آنها در خودرو استفاده شوند مواد و قطعات به طور گسترده مورد آزمایش قرار گرفته میشوند. اولا مواد خام تحت آزمايش هایی مانند بوی با توجه به خواص VDA 270 و FOG / VOC با تخلیه حرارتی بر اساس VDA 278 تحت آزمایش قرار می گیرند. آزمایش های دیگر بر روی اجزای سازنده انجام می شود، به عنوان مثال VDA 276، و در نهایت هوا تمام داخل خودرو آزمایش شده در اتاق های بزرگ [ISO 12219-1 یا مقررات چین HJ / T400-2007. این آزمایش ها اجازه تجزیه و تحلیل دقیق مواد منتشر شده، را می دهد ،با بسیاری از کشورها تنظیم حداکثر سطوح به عنوان یک خطر برای سلامتی، مانند فرمالدئید، بنزن و زایلن، به عنوان مثال استاندارد چینی GB / T27630 برای مواد شناخته شده است.

 

مزایای پزشکی

Teknor Apex انواع جدیدی از TPE های پزشکی را برای پروب های تزریقی تولید کرده است که عملکرد سرنگی را بهبود می بخشد، ارزان تر و ساده تر از لاستیک های طبیعی و ایزوفرن تولید می شود و مزایای پردازش را در برابر ترموپلاستیک الاستومر های ولکانیزه شده (TPV) فراهم می کند. این شرکت می گوید که متوقف کننده های ساخته شده از پریفرم هایTPE های مدال ساز جدید، در هر دو بشکه سرنگ شیشه ای و پلاستیکی به خوبی عمل می کنند و به دلیل ضریب اصطکاک کم، یک پیستون ثابت و نیروی کافی سفر به دست می آید.ترکیبات نیز می توانند بر روی پیستونها بیش از حد ریخته شوندکه باعث از بین بردن یک مرحله مونتاژ میشود.  علاوه بر نمره هایی که برای تبدیل شدن به پلی پروپیلن وجود دارد، نمرات تخصصي در دسترس هستند که بر خلاف TPV ها می توانند بر روی رزین هاي مهندسی مانند پلی کربنات، ABS، PC / ABS، اکریلیک، استال، PBT و COPE قالب بندی شوند. Teknor Apex می گوید علاوه بر این، بر خلاف اکثر TPV ها، TPE های مدال پیش از خشک کردن نیاز ندارند.طبق گفته شرکت، Medalist TPE ها فشرده سازی بهبود یافته در مقایسه با TPE های رقابت را نشان می دهند، و برای ایجاد مهر و موم امن ایجاد می کنند. ترکیبات را می توان در ابزارهای کاویتاسیون بالا ریخت و تمام گرید ها قابل استریل شدن هستند و در رنگ های طبیعی یا سیاه عرضه می شوند. این شرکت می گوید ترکیبات مزایای قابل توجهی نسبت به لاستیک دارد که مواد غالب برای استفاده درپیستون های سرنگ است. TPE  مرحله پخت نیاز به پردازش لاستیک دوری می کنند،نگرانی در مورد extractables و leachables از بین میبرند ، و ضایعات را می توان بازیافت کرد. آنها همچنین در چرخه های قالب گیری بطور  قابل ملاحظه ای فرایند را پردازش می کنند و خود را به طرح های پیچیده تر و تحمل های بعدی می رسانند.

متوقف کننده ها باید به طور مساوی در برابر دیوار سرنگ به آرامی حرکت کنند، یک مهر و موم استثنایی برای حفظ یکپارچگی دارو و از لحاظ شیمیایی برای جلوگیری از تعامل با محتویات سرنگ بی هوازی است". Teknor Apex مجموعه ای از TPE دارای مدال را ایجاد کرده است که با توجه به این نیازهای عملکردی، به دلیل سهولت پردازش، مزایای اقتصادی قابل توجهی را برآورده می کند.


پیشرفت های زیبایی

 


PolyOne مواد TPE را برای بسته بندی لوازم آرایشی تولید کرده است که در نظر گرفته شده است تا فرصت های جدید طراحی برای صاحبان مارک ها را فراهم کند. "پیشرو برند و مبدل های لوازم آرایشی ما از مواد شیمیایی سازگار با مواد Versaflex PKG - به جای سیلیکون و TPE های استاندارد - برای ایجاد طیف گسترده ای از منظر لمسی، پردازش پذیری بهبود یافته و هزینه تولید پایین تر را انتخاب می کنیم.مواد مهندسی در PolyOneاین TPE های سازگار با REACH-SVHC به ویژه در اروپا موفق بوده اند، در حالی که مهندسان نرم افزار PolyOne در مراحل اولیه توسعه محصول با مارک ها همکاری می کنند تا به ایجاد محصولات بسیار موثر و متمایز تبدیل شوند.

PolyOne نمونه ای از مارک تجاری جهانی لوازم آرایشی است که ورافلکس PKG را برای نسل بعدی لوازم آرایش خود انتخاب کرده است. انتخاب براساس سازگاری شیمیایی مواد با فرمولاسيون آرایش همراه با رعایت رعايت SVHC، خواص آب بندی و چسبندگی بیش از حد به پلی پروپیلن بود. سایر مزایای ادعا شده از ورقهفکس PKG TPE عبارتند از مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ، استحکام، ترك خوردگی و خراشیدگی هنگام تماس با بیشتر صابون ها، لوسیون ها، روغن ها، سورفكتانت ها و حلال ها.

PolyOne همچنین OnFlex LO TPE ها را توسعه میدهند، مجموعه ای از مقادیر کم VOC / FOG و کمپلکس های پلیمری را ارائه می دهد که به OEM های خودرو کمک می کند تا استانداردهای داخلی خودرو (VIAQ) (VDA 278) را برآورده کنند. برنامه های کاربردی شامل ضربه گیر HVAC، گیره ها و کلیپ ها، سینی، کنسول های مرکز، جیب های درب و سایر قسمت های داخلی است. آنها ویژگی های اضافی مانند عملکرد آب بندی درجه حرارت بالا، سطح مات و تراکم کم را ارائه می دهند.


***Versaflex PKG TPE یکی از این مجموعه نسل بعدی برای طراحی و ساخت آن است.

 
معرفی PEBA
NYCOA یک محصول طیف گسترده ای از TPE های مبتنی بر PA را که همچنین به عنوان پلی اتر بلاک امید(PEBA) شناخته می شود، برای کاربردهایی در خودرو، کالاهای ورزشی، الکترونیک شخصی، بازار های کامپوزیتی و فیلم های ویژه ، راه اندازی کرده است. این شرکت می گوید که محدوده Ny-Flex مبتنی بر کوپلیمرهای بخش های بلوک PA و پلی اتر است و طبقه ی جدیدی از الاستومرهای ترموپلاستی مهندسی PA (E-TPE) را نشان می دهد. بلوک PA بخش سختی است و بلوک پلی اتر بخش نرم و انعطاف پذیر است. با تغییر نوع و نسبت این دو بلوک، طیف گسترده ای از نمرات NyFlex ارائه می شود - شرکت در حال حاضر نمرات در سختی از 82 SHORE D به  90SHORE Aارائه می دهد .
این مواد نوآورانه طراحی شده است تا شکاف فناوری در فضای مواد الکترونیکی E-TPE را پر کند.در طول چرخه توسعه گسترده، مشتریان ما بارها و بارها نیاز به E-TPE با ویژگی های عملکرد برتر و نیاز به کاهش هزینه های کلی سیستم ها را ذکر کرده اند. ما معتقدیم که نمرات Ny-Flex ما به مشتری نسبت به دیگر E-TPE ها ارزش باور نکردنی ارائه می دهد.

طبق گفته این شرکت، کلاسهای Ny-Flex E-TPE طیف گسترده ای از مزایای شامل انعطاف پذیری خوب در دمای پایین، حفظ خواص به درجه حرارت بالا، و همچنین چقرمگی و انعطاف پذیری را ارائه می دهد. آنها همچنین مقاومت زیاد خزش، مقاومت قوی در برابر خستگی خمشی، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر روغنهای گریس، روغن و حلال ها را فراهم می کنند. Ny-Flex E-TPE ها دارای وزن مخصوصی نسبت به TPU ها هستند و به راحتی پردازش می شوند.
Actega DS یک مواد دسته TPE سفارشی برای چاقوی قصابی برای استفاده در مغازه ها، کشتارگاه ها و پردازش گوشت صنعتی ایجاد کرده است. این کاربرد از لحاظ گرفتن و دوام داشتن مواد اولیه ای که به شدت در معرض مواد قرار می گیرد، در حالیکه مواد باید مطابق با تمام مقررات مربوط به مواردی که با مواد غذایی تماس می گیرند، مطابقت داشته باشد. این شرکت می گوید که محصولات SoftEst TPE این شرایط را برآورده می کنند و در نسخه های بسیار شفاف، شفاف و طبیعی رنگی درتست های سختی SHORE از A-20 تا A-85 در دسترس هستند. تمام مواد طبق مقررات استانداردهای غذائیEU 10/2011 و FDAمحسوب می شوند.
این شرکت تعدادی مزایای اضافی از TPE های SoftEst را در این منطقه کاربرد خاص یادداشت شده است. خواص ضد میکروبی می تواند در طول فرایند ترکیب برای گنجاندن اثر مقاوم در برابر میکروب که تحت تأثیر تاثیرات خارجی مانند خش، استفاده بیش از حد و سایش قرار نگیرد، وارد شود. علاوه بر این، masterbatches اضافه شده در قالب، قالب گیری تزریق می تواند TPE برای قابلیت تشخیص اشعه ایکس و دستگاه های دیگر برای اطمینان از ایمنی در محیط بهداشتی مورد استفاده قرار گیرند.

TPEs های با دوام

TPE Kraiburg ترکیبی جدید از سری Thermolast K UV / LD / b خود را معرفی کرده است که به منظور رفع نیازمندی های کاربردی در فضای باز برای ساخت و ساز، مهندسی برق و الکترونیک، و همچنین خودرو سازی طراحی شده است. علاوه بر مقاومت بالا در برابر UV، شرکت می گوید که کلاس جدید ترکیبی از خواص مکانیکی و حرارتی خوب با چسبندگی به پلی اکسیدان ها و پایان دادن به سطح لزج بیرونی است. در میان اولین برنامه های کاربردی برای تولید یک بوت بیش از حد قالب گیری خارجی در رابط کابل های محوری و اتصالات فلزی مورد استفاده در تاسیسات در فضای باز در برج های سلولی است.کوین گس، مدیر فروش و بازاریابی آمریکا برای Kraiburg TPE می گوید: "تقاضای رو به رشد برای تولید الاستومر های گرمانرم در صنایع فضای باز صنعتی افزایش یافته است." علاوه بر مقاومت حرارتی و UV خوب، ترکیب جدید TPE سختی 35 درجه را نشان می دهد - معادل 90 Shore A - که در بالای Kraiburg TPE از طیف موجود Thermolast K UV / LD / b استفاده می شود. در عین حال، این ماده انعطاف پذیری برای بوت های کابل را برای اطمینان از جبران مناسب کشش فراهم می کند.

Kraiburg TPE همچنین از ترکیبات TPE ابریشمی برای لوازم الکترونیکی مصرفی استفاده کرده است. سری VS / AD / HM ادعا می کند که سطوح ابریشمی، ساتن صاف را که دارای خراشیدگی بالا و مقاومت سایشی، دوام خوب و مقاومت در برابر مواد شیمیایی مانند روغن پوست، کرم ها و مواد شوینده خانگی است، ارائه می دهد. این سری برای کاربردهای لوازم الکترونیکی مصرفی طراحی شده است. سری VS / AD / HM به ویژه برای برنامه های کاربردی که نیاز به اثرات سطحی و چسبندگی به ترکیبات ترموپلاستی قطبی مانند PC، ABS، PC / ABS، PU، ASA، SAN، PA12 و PA6 دارند، توسعه داده شده است. ترکیبات موجود در رنگ طبیعی و سیاه نیز ویژگی های پردازش خوب دارند.
مثال های کاربردی شامل کنترل کننده ها برای کنسول های بازی، کنسول های کنترل از راه دور و هدفون، اسباب بازی ها، پوشش های محافظ برای تلفن های همراه، قرص ها و بسته بندی لوازم آرایشی است.

TPI Kraiburg اخیرا ظرفیت تولید TPE را در سه سایت تولیدی خود در آلمان، آمریکا و مالزی با اضافه کردن خطوط ترکیبی جدید افزایش داد. در ایالات متحده، کارخانۀ جدید ساخته شده از تانک Kraiburg TPE در بوفورد در گرجستان، افزایش ظرفیت سالانه را از 6000 تا 10،000 مترمکعب دیده است. همچنین در ایالات متحده Polymax TPE ظرفیت ترکیب را در تاسیسات Waukegan، Illinois افزایش داده است. ظرفیت سالانه اضافی 3630 تن با استفاده از یک خط ترکیبی جدید برای گسترش خط تولید TPE های خود از جمله SEBS، SBS، TPOs و محصولات آلی افزوده شده است.***آخرین درجه ترمولاست KPE Kraiburg TPE که در بوت های کابل هم محور برای ارتباطات برج های سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.


***کالاهای ورزشی یکی از بازارهای هدف نیویورکNYFLEX PEBA TYPE هستند
برچسب: ترموپلاستیک الاستومر, TPE, TERMOPLASTIC ELASTOMER, LASTIC, PLASTIC, NY-FLEX, DRYFLEX, KRAIBURG, NYCOA, PEBA, PA, POLYONE, ONEFLEX , TEKNOR APEX, SHORE A, PLA, PET, ABS, PP, DRYFLEX GREEN, PE, POLYMER, ,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد