کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ١٣۶٠۴
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/٢١
بازدید : ٣٠۵

ساخت پلیمرهای زنگ زده برای ذخیره سازی انرژی


زنگ همیشه یک چالش در فضای مرطوب و اکسیژن است.خوردگی سازه ها را شکننده می کند و توانایی اجزای سازنده را پایین میاورد.اما در این تحقیق بررسی شده است که چگونه میتوان از زنگ زدگی برای اهداف مهم تر استفاده کرد


ساخت پلیمرهای زنگ زده برای ذخیره سازی انرژی
این تصویر رنگی یک نانوفلاور پلی (3،4-اتیلن دی اکسی تیوفن) (PEDOT) را نشان می دهد که از طریق پلیمریزاسیون فاز بخار با کمک هیدرولیز با استفاده از اتانول به عنوان یک حلال سنتز شده است. رنگ آبی نشان دهنده PEDOT است و رنگ قرمز نشان دهنده آهن است ...

زنگ معمولی، اسکلت داخلی این نانوساختارهای دوست داشتنی و پیچیده را تشکیل می دهد، در حالی که لایه بیرونی آنها یک نوع پلاستیک است.

محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس روش ساده ای برای ساخت این نوع پلیمرهای رسانایی با سطح بالایی دارند که احتمالا برای کاربردهای انتقال و ذخیره انرژی مفید خواهد بود.
منبع این تحقیق  ACS Applied Nano Material است.

Julio M. D'Arcy ،استادیار شیمی و عضو دانشگاه علم مواد و مهندسی ، گفت: "زنگ همیشه یک چالش در فضای مرطوب و اکسیژن  است.خوردگی سازه ها را شکننده می کند و توانایی اجزای سازنده را پایین میاورد. اما در آزمایشگاه ما یاد گرفته ایم که چگونه می توان رشد زنگ را کنترل کرد تا بتواند اهداف مهم را تامین کنیم ."
ساخت پلیمرها بر ترکیبی از مواد آلی و غیر آلی- معمولا یک هسته فلز و یک پوسته ساخته شده از پلاستیک ساخته شده در یک دسته تکیه دارد.

D'Arcy
 و تیم او تکنیک جدیدی از، ترکیبی از سنتز فاز بخار با هیدرولیز مبتنی بر محلول، برای ساخت نانوفیلم های سه بعدی، نانوپلاکت های دو بعدی و نانو فیبرهای یک بعدی را گزارش کردند.

این کار یک  پیشرفت در درک مکانیزم های شیمیایی در جذب زنگ زدگی و تشکیل پلیمر است که دانشمندان را قادر می سازد تا ساختار موادی که  ساخته اند، به راحتی دستکاری و مهندسی کنند.

D'Arcy
می گوید : "به عنوان شیمیدان، دانشجویان من و من به ساخت پلیمر های رسانا جذب  می شویم ؛ زیرا ما می توانیم ساختار آنها را در طول سنتز کنترل کنیم".

منبع :
 Hongmin Wang et al. Metal Oxide-Assisted PEDOT Nanostructures via Hydrolysis-Assisted Vapor-Phase Polymerization for Energy Storage, ACS Applied Nano Materials (2018). DOI: 10.1021/acsanm.7b00382
برچسب: nano , polymer , plastic, elastomer , lastic, پلیمرهای رسانا , خوردگی, پلیمر, خبر پلیمری

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد