کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ١۶۶٢٩
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٧/١٧
بازدید : ١٩٧

پوشش های لاستیکی


همه چیز را درباره پوشش لاستیکی و گزینه های مختلف برای راه حل های پوشش محافظتی بدانید. لاستیک و به ویژه لاستیک مایع چگونه به عنوان گزینه پوشش دهی استفاده می شود. نحوه انتخاب و اعمال پوشش لاستیک؛ مزایای استفاده از پوشش لاستیکی؛ مارک های مختلف محبوب برای پوشش محافظ لاستیک!


پوشش های لاستیکی
پوشش لاستیکی چیست؟
پوشش لاستیکی یکی از فرآیندهای پراکنده پوشش برای کاربردهای مختلف است. چنین پوشش محافظی بر روی یک سوبسترا یا یک شیء برای اهداف حفاظتی، تزئینی و کاربردی اعمال شده است. محيط لاستيک پوششی در انتخاب مواد پوشش دهنده بسيار مهم است. این نوع پوشش دهی در بسیاری از اجزای سازنده الاستومری مانند مهر و موم، واشر، حلقه، پرچ ها و پیستون ها استفاده می شود که در انواع کاربرد های صنعتی مانند الکترونیک، پزشکی، خودرو، صنایع نظامی و غیره استفاده می شود.
لاستیک به عنوان یک مواد پوشش دهنده - مایع، طبیعی، پوشش دهی سنتزی
لاستیک مواد ترجیحی برای پوشش کاربرددارد که این به دو دلیل است:

 
-لاستیک مقاوم در برابر سایش و پارگی مکانیکی است.
 -لاستیک به نفوذ محیط تهاجمی قوی مقاومت می کند.
 
پوشش لاستیکی طبیعی و مصنوعی هر دو در کاربرد های مختلف انجام می شود. با این حال، پوشش لاستیک مصنوعی شایع تر از پوشش طبیعی است. همانطور که لاستیک طبیعی را نمی توان به طور مستقیم برای هدف پوشش استفاده کرد، اکثر کنسانتره لاتکس حاوی تقریبا 60٪ لاستیک هستند که برای این منظور استفاده می شود
.
با توجه به طبیعت متنوع خود، پوشش های مصنوعی لاستیک، عمدتا ساخته شده از لاستیک مایع، می تواند به راحتی بر روی هر سطح برای انعطاف پذیری طولانی مدت، عایق و حفاظت در برابر رطوبت، گرد و غبار و دیگر مواد قابل حمل هوا جلوگیری از نشت و غیره اسپری می شود. ایجاد پوشش های محافظ در مواد مختلف و همچنین در حفاری و ضد آب کردن مورد استفاده می شود.

انتخاب پوشش لاستیکی
هدف از پوشش و نوع لاستیک مورد نیاز برای پوشش بر اساس تجهیزات فن آوری انتخاب شده است. طراحی محل استفاده از پوشش لاستیکی با توجه به بهره برداری از تجهیزات و بخش های طراحی تجهیزات انتخاب شده است. شما می توانید هر چیزی را با یک پوشش لاستیکی انعطاف پذیر با اسپری کردن، مسواک زدن یا غوطه ور کردن بپوشانید. پوشش های لاستیکی مانع بر شستن الاستومر  bi-product می شوند و در عین حال سطوح را از حلال های آلی و واکنش های غیر آلی، اسیدها و محلول ها محافظت می کنند.
نحوه درخواست پوشش لاستیکی؟
پوشش لاستیکی راهنمایی خرید
هنگام انتخاب پوشش لاستیکی مناسب، عوامل زیر باید مورد توجه قرار گیرند:

    
درجه حرارت
     اصطکاک
     ماده پوشیده شده

پوشش لاستیکی برای مهر و موم ابزار، کف و سطوح مختلف دیگر اعمال می شود. پوشش لاستیک مایع است که دارای انسجام چسب است. استفاده از پوشش لاستیکی به سطوح باید انجام شود به طور مساوی و به سرعت، به طوری که تمام طرفهای سطح ممکن است در همان زمان خشک شود. این مانع از تشکیل حباب پوشش لاستیک مرطوب می شود. چند روش برای پوشش دهی به وسیله لاستیک به سطوح وجود دارد، اصلی که با استفاده از رنگ آمیزی و برس با پوشش لاستیک استفاده می شود.
از مقاله ما استفاده از پوشش لاستیکی در کف و یا سطوح دیگر برای دانستن در مورد این روش ها است.
انواع لاستیک های مورد استفاده در پوشش لاستیکی
انواع لاستیک های گوناگونی برای پوشش لاستیک استفاده می شود:
سیلیکون رابر
نئو پرن
EPM,EPDM
NR
Hypalones
vitons
بیوتیل رابر

مزایای پوشش لاستیکی

     انعطاف پذیر است
     آن را ترک نخواهد کرد یا شکننده نخواهد شد.
    
پوشش عایق در برابر شوک الکتریکی، ارتعاش، گرما.
   این نوع  پوشش دادن صدا را خنثی می کند.
    
این نوع پوشش دهی راحتی و کنترل بدون لغزش را فراهم می کند.
    
با دوام است
     پوشش لاستیک مقاوم در برابر آب و هوا، مواد شیمیایی، ضربه و سایش است.
    
روانکاری بهبود یافته است که به معنی ضریب اصطکاک کمتر است.
    
چسبندگی را کاهش می دهد.
    
پوشش لاستیکی از روغن، خاک و آلودگی محافظت می کند.
    
این دارای قدرت دی الکتریک عالی است.
کاربرد پوشش لاستیکی
پوشش لاستیکی به طور گسترده ای در صنایع مختلف و حتی در خانه استفاده می شود. پارچه های لاستیکی و سقف بهترین نمونه هایی از کاربرد پوشش لاستیک در خانه ها می باشد. پوشش های لاستیک به وسیله اسپری و غلطک های لاستیک پوشش داده می شوند می تواند به عنوان مثال از کاربردهای صنعتی پوشش لاستیکی گرفته شود.

پوشش سقف لاستیکی
یک کاربرد مهم پوشش لاستیکی پوشش سقف لاستیکی است. پوشش سقف لاستیکی برای تعمیر و یا بازسازی سقف لاستیکی و همچنین برای پیشانی های مجدد در پشت بام استفاده می شود. این نوع پوشش نیز می تواند بر روی فولاد گالوانیزه، سقف ساخته شده با بتمنس، بتن، چوب، فوم پلی اورتان و سقف کاذب آسفالت استفاده شود. پوشش سقف لاستیکی در هر کجا که حفاظت قابل انعطاف با دوام و طولانی مدت مورد نیاز است، اعمال می شود. پوشش سقف لاستیکی با استفاده از یک قلم مو، غلتک یا تجهیزات اسپری استفاده می شود.
پوشش اسپری لاستیکی
پوشش پاشش لاستیک یا پوشش مخصوص، پاسخ برای کاربردهایی است که نیاز به تعمیر در محل. مخازن بزرگ، سیستم های شستشوی و تجهیزات با جزئیات کار دقیق، استفاده از پوشش های مخصوص به شکل پوشش لاستیک اسپری را استفاده می کنند. برای محافظت در برابر تمام سطوح و تجهیزاتی که در معرض هر نوع محیط ساینده و خورنده قرار می گیرند، اسپری یورتان تولید می شود. این پوشش های لاستیکی اسپری برای تعمیر راحت هستند و آنها را تشکیل می دهند و تقویت کننده را به دیگر پوشش های محافظ بسیار مقاوم می سازند. اسپری پوشش لاستیکی و یا پوشش های ویژه طول عمر، جایگزینی و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات و سازه ها در مناطق با ارتعاش، ضربه، خم شدن و چرخه های حرارتی را گسترش می دهد. این نوع پوشش با مقاومت کششی، کشش، و مقاوم در برابر پارگی است.
پوشش دهی لاستیک با غلطک
پوشش لاستیکی نیز بر روی غلطک ها اعمال می شود. غلطک های لاستیک پوشش داده شده در چاپ، نساجی، صنایع چوب، صنایع کاغذ و صنایع پالپ، تولید فویل پلی اتیلن، غیره.

پارچه لاستیک پوشش داده شده
پارچه لاستیک پوشش داده شده به طور گسترده ای در صنعت نساجی استفاده می شود. خواص لاستیک به ویژگی های عملکرد پارچه اضافه می شود. پوشش لاستیکی روی پارچه ویژگی های عملکرد خاص مورد نیاز برای محیط عملیاتی را فراهم می کند، به عنوان مثال بازدارندگی شعله، مقاومت در برابر سوخت.

پوشش های لاستیکی محبوب
تولید کنندگان لاستیک پوشش همیشه سعی می کنند پوشش های حفاظتی منحصر به فرد و کاربردی را در بازار به ارمغان بیاورند. برخی از این محصولات دارای ویژگی های پیشرفته تر هستند که باعث می شود آنها بیشتر از آن استفاده کنند. این پوشش های لاستیکی محبوب را می توان تقریبا با تمام تامین کنندگان پوشش لاستیک پیدا کرد. بعضی از این پوششهای لاستیکی عبارتند از:

Plasti dip
Loctite Rubber Coating
Blue Magic Rubber Coating
Gardner-Gibson Rubber Coating

 
منبع: industrialrubbergoods.com
برچسب: لاستیک , سیلیکون رابر, نئو پرن, EPM, EPDM, NR, Hypalones, vitons, بیوتیل رابر, پوشش لاستیکی, rubber coating,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد