کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ٢٨۶۵٢
تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢١
بازدید : ١٩٠

مخلوط کن های داخلی ( بن بوری میکسرها)


انواع مخلوط کن های داخلی و یا بن بوری میکسر ها کاربردهای فراوانی در صنایع لاستیکی دارند. و هدف آن ها این است که مواد افزودنی و یا جامد را و یا مایع را در یک ماتریس لاستیکی یا پلاستیکی ترکیب کنیم. میکسر های داخلی طراحی شده اند تا اختلاط پراکنشی و توزیعی را ارائه دهند.


مخلوط کن های داخلی ( بن بوری میکسرها)
مخلوط کن های داخلی
مخلوط کن های داخلی یا انواع بن بوری میکسر ها در صنایع لاستیکی کاربرد فراوانی دارند،جایی که مخلوط کن های با اسب بخار بالا برای آمیزه سازی یا شکستن زنجیر ضروری است:این تکنولوژی به طور موفقیت آمیز برای سیستم های با ویسکوزیته بالا و پایین در شیمی و پلاستیک کاربرد دارند.
هدف این است که مواد افزودنی جامد و یا مایع را در یک ماتریس لاستیکی یا پلاستیکی ترکیب کنیم. افزودنی ها (ذرات کلوخه شده یا قطرات که توسط تنش سطحی متصل می شوند) باید جدا شوند، در اندازه کوچک شوند و به صورت یکنواخت در ماتریس توزیع شوند. دو نوع پدیده مخلوط عبارتند از: اختلاط توزیعی و یا پراکنشی. اختلاط توزیعی مسئول توزیع فضایی ذرات در ماتریس پلیمری است. اختلاط شدتی (یا پراکنشی) مسئول جداسازی و کاهش اندازه ذرات افزودنیها است.
میکسر های داخلی طراحی شده اند تا اختلاط پراکنشی و توزیعی را ارائه دهند. مخلوط پراکنشی در شکاف باریک ایجاد شده بین نوک روتور و دیواره محفظه مخلوط رخ می دهد. مخلوط به طور مکرر از طریق این میدان برشی بالا که در آن تنش های مکانیکی  مایع باعث جدا و شکستن  کلوخه میشوند؛نیروهای پراکنشی شبیه به آنهایی هستند که در two roll mill عمل می کنند. اختلاط توزیعی بین روتور ها انجام میگیرد: مخلوط از کنار هم و از یک طرف میکسر به طرف دیگر پس از عبور از منطقه برش هدایت می شود.
اتلاف انرژی از مخلوط پراکنشی باعث گرم شدن مخلوط می شود. این گرما از طریق دیواره های محفظه مخلوط، اجسام روتور و دیگر قسمت های  درتماس (رمپ، دریچه تخلیه، و غیره) از طریق کانال های خنک کننده حذف می شود. انتقال حرارت موثر میکسرهای داخلی می تواند فاکتور محدود کننده ای برای کار پراکنشی باشد، زیرا تخلیه ی دمایی از دمای بحرانی مخلوط، که به واسطه تجزیه حرارتی فاز آلی، شروع واکنش های نامطلوب (مانند اتصالات عرضی) یا کاهش ویسکوزیته فاز پیوسته به نقطه ای که در آن پراکندگی نمی تواند بیشتر شود. انتقال حرارت ضعیف باعث می شود که این محدودیت های دما قبل از پراکنش کامل شود.
منبع:
Process Plant Machinery
 
 
 
برچسب: مخلوط کن های داخلی , انواع بن بوری میکسر ها, آمیزه سازی , سیستم های با ویسکوزیته بالا و پایین, ماتریس لاستیکی, ماتریس پلاستیکی, ذرات کلوخه شده, اختلاط توزیعی و یا پراکنشی, ماتریس پلیمری, مخلوط پراکنشی, دیواره محفظه مخلوط, میدان برشی, رمپ, دریچه تخلیه, کاهش ویسکوزیته فاز پیوسته , کاربرد های مخلوط کن های داخلی ,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد