no keyword پلینو| پلیمر| پلاستیک| مقالات پلیمر|پی وی سی |مواد اولیه پلاستیک|افزودنی پی وی سی|پلیمر و پلاستیک|اکسترودر پلاستیک|تزریق پلاستیک|فرمولاسیون پی وی سی|
کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ٣١۶۶٠
تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٢١
بازدید : ۵۴۶

شرایط اکستروژن برای پی وی سی


اکستروژن وینیل سخت در پروفیل و ورق در یک اکسترودر با نسبتL / D ، 24: 1 با مقیاس نسبت فشرده سازی 1: 2.4 انجام می شود. گاهی اوقات برای کمک به اختلاط توزیعی چهار ردیف پین های اختلاط افزوده می شود. ابکاری کروم بر روی پیچ توصیه می شود برای جلوگیری از حمله شیمیایی در صورت وقوع تجزیه پلیمری. یک صفحه شکست با صفحه 20/40/20 برای افزایش فشاربرگشتی و از بین بردن اثر حرکت مارپیچی ازمذاب در کار پیچ استفاده می شود.


شرایط اکستروژن برای پی وی سی

اکستروژن وینیل سخت در پروفیل و ورق در یک اکسترودر با نسبتL / D ، 24: 1 با مقیاس نسبت فشرده سازی 1: 2.4 انجام می شود. گاهی اوقات برای کمک به اختلاط توزیعی چهار ردیف پین های اختلاط افزوده می شود. ابکاری  کروم بر روی پیچ توصیه می شود برای جلوگیری از حمله شیمیایی در صورت وقوع تجزیه پلیمری. یک صفحه شکست با صفحه 20/40/20 برای افزایش فشاربرگشتی و از بین بردن اثر حرکت مارپیچی ازمذاب در کار پیچ استفاده می شود.

وینیل سخت را می توان در اکسترودر دو پیچ با پیچ های با برش کم اکسترود کرد. به طور معمول، اکسترودرهای تک پیچ برای فرایند گرانول های PVC مورد استفاده قرار می گیرند و اکسترودر های دو پیچه ی ناهمسوگرد  برای مخلوط کردن و فرایند کردن پودربا پایدارکننده های ضروری، روان کننده ها، اصلاح کننده های ضربه و غیره ،برای سهولت تبدیل کردن از پیش مخلوط میشود. بیشتر PVC های ترکیب شده و یا  برای اکستروژن پروفیل با استفاده از اکسترودر دو پیچه ناهمسوگرد،دو پیچه های  موازی یا مخروطی  با سرعت پایین پیچ وپرشدگی پیچ بالا اماده سازی شده اند.

دای پروفیل  به انتقال  ارام با زاویه نزدیک به  کمتر از 30  نیازدارد. صفحات صاف  می توانند برای اجرای کوتاه مدت استفاده شوند، اما باید برای اجرا طولانی به علت تخریب رزین در ناحیه راکد یا زمان اقامت طولانی در دای باید اجتناب شود. PVC در شرایطی که با زمان اقامت طولانی در دمای فرایند در حال فرایند است، از بین می رود.

دستورالعملهای مربوط به دای عبارتند از:

·         طراحی فشاردای  3000 تا 5000 psi.

·         تعادل جریان دای با کاهش دادن طول دای،بجای گسترش ضخامت کانال

·         تنظیم طول بین 10 تا 15 برابر طول باز شدن  دای

·         استفاده از Radii در خروجی و تمام گوشه ها در  گوشه های تیز

دستورالعملهای دمای اکستروژن و ذوب برای فرایند PVC در جدول  ارائه شده است. ویسکوزیته UPVC به طور قابل توجهی بیشتراز برس نسبت به دما حساس است. افزایش میزان برش از 100 تا 400 / ثانیه ویسکوزیته رزین را 2.8 برابر کاهش میدهد .افزایش درجه حرارت ذوب از 177-204 درجه ی سانتی گراد در همان مقیاس سرعت برش میزان ویسکوزیته رزین 1.7 برابر را کاهش می دهد. همانطور که پی وی سی سخت بسیار حساس به درجه حرارت است، هنگام افزایش نرخ برش برای جلوگیری از تخریب حرارتی از درجه حرارت ذوب بالاتر باید مراقب باشید.

اکستروژن وینیل انعطاف پذیر به پروفیل ها و ورق ها در یک اکسترودر L / D 24: 1 با پیچ مقیاس فشرده 2.5,3.0:1 انجام می شود. یک پیچ مربع معمولی دارای پنج ناحیه تغذیه 0.35 اینچ  عمق(8.9 میلیمتر)،12 پره ی انتقال و 7 پره در ناحیه سنجش 0.117تا0.140 اینچ عمق(2.97تا3.6 میلی متر)  است. پین های مخلوط کن و دیگر میکسر های توزیعی می تواند در پیچ قرار گیرد یا اگر پراکندگی مورد نظر  باشد، یک میکسر پراکنشی مورد استفاده قرارمیگیرد.

صفحات شکست، جریان مارپیجی ذوب را از انتهای پیچ متوقف می کنند. دایها شبیه به آنهایی است که در PVC سخت استفاده می شود. دستورالعمل های دمای اکسترودر و ذوب برای پردازش PVC انعطاف پذیر در جدول ارائه شده است. PVC انعطاف پذیر دارای ویسکوزیته ذوب پایین تر نسبت به PVC  سخت با دما و نرخ برشی مشابه است. این نتیجه از نرم کننده موجود درPVC انعطاف پذیر است. ویسکوزیته PPVC هر دو استقامت در  درجه حرارت  و وابستگی به برشی را نشان می دهد، با برش کمی بیشتر غالب است. افزایش درجه حرارت ذوب از 177تا204 درجه ی سانتی گراد باعث کاهش ویسکوزیته ذوب 2.0 برابر می شود. با افزایش میزان برش از 100 به 400 / ثانیه کاهش ویسکوزیته ذوب 2.6 برابر است. میزان برش مهمتر از درجه حرارت است که تحت تاثیر ویسکوزیته ذوب قرار دارد.

 

برچسب: اکستروژن پی وی سی اکسترودر پروفیل

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد