کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ٣١٧٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/١١/١٢
بازدید : ٢٠٢٣

استفاده ازروش NMR برای تعیین میزان اتصالات عرضی پلیمر


مرکز پلاستیک آلمان ادعا کرده است که آزمایش هایی برای دست یابی به روش غیر تهاجمی برای تعیین میزان اتصالات عرضی پلیمر انجام داده است.


استفاده ازروش NMR برای تعیین میزان اتصالات عرضی پلیمر
مرکز پلاستیک آلمان ادعا کرده است که آزمایش هایی برای دست یابی به روش غیر تهاجمی برای تعیین میزان اتصالات عرضی پلیمر انجام داده است.

این مرکز اعلام کرده از روش رزونانس مفناطیسی هسته ای (NMR) برای تعیین اتصلات عرضی ترموپلاست ها و ترموست ها به طور آزمایشی استفاده شده است.

درجه بندی اتصالات عرضی (cross-linking)  یک روش معمول برای تعیین خواص مکانیکی، حرارتی و شیمیایی در پلیمر های استاندارد می باشد.
پلی اتیلن با اتصال عرضی(cross-linked polyethylene ) استفاده شده برای تولید لوله ها پلی اتیلن است.در این روش بین مولکول های دراز و کم چگال پلی اتیلن اتصالات شیمیایی ایجاد می شود که در نهایت با ایجاد یک شبکه ی سه بعدی مقاومت دمایی لوله های پلی اتیلن را افزایش می دهد، گفتنی است این نوع لوله ی پلی اتیلن برای انتقال پساب های صنعتی، گاز، نفت خام و استفاده به عنوان عایق کابل های فشار قوی به کار برده می شود یکی درگیر از پلیمر هایی که با این روش تقویت می شود پلی آمید است، پلی آمید( cross-linked polyamide )با اتصال عرضی استفاده شده برای تولید قطعات خودرو نیز یکی دیگر از کاربرد های مهم این روش است.

به طور کلی از اتصالات عرضی برای بهبود خواص طیف گسترده ای از پلیمر های استفاده می شود.

در حال حاضر از تجزیه و تحلیل های استاندارد شیمیایی برای تعیین اتصالات عرضی استفاده می شود که مرکز پلاستیک آلمان در تلاش است با روش(    single-sided NMR system) مدت زمان مربوط به این آزمایش را کاهش دهد.


منبع:http://www.skz.de/en/news/5583.Networking_plastics.html


برچسب: پلاستیک آلمان, اتصالات عرضی پلیمر, ترموپلاست ها, ترموست ها, خواص پلیمر, پلی اتیلن با اتصال عرضی,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد