کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ٣٧۶۶٧
تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/١۵
بازدید : ۵٣

کف پوش WPC چیست و تفاوت آن با کف پوش های PVC


مواد کامپوزیتی چوب و پلاستیک در بعضی موارد به نام WPC نامیده می شود. با ترکیب مقدار کمی افزودنی های شیمیایی و الیاف پلاستیکی و الیاف چوب می توان خواص بی نظیر با کاربردهای بیشتری را ایجاد نمود...


کف پوش WPC چیست و تفاوت آن با کف پوش های PVC
کف پوش WPC چیست و تفاوت آن با کف پوش های PVC
 
1. کفپوش WPC چیست؟
مواد کامپوزیتی چوب و پلاستیک در بعضی موارد به نام WPC نامیده می شود. مواد کامپوزیت چوب و پلاستیک با مقدار کمی افزودنی های شیمیایی و الیاف پلاستیکی و الیاف چوب (یا الیاف طبیعی مانند چربی برنج، کاه گندم، ساقه های ذرت و پوسته های بادام زمینی) اضافه می شوند. پرکننده، مواد کامپوزیتی که توسط تجهیزات ویژه ترکیب می شوند. این ویژگی های اصلی پلاستیک و چوب را ترکیب می کند و می تواند جایگزین پلاستیک و چوب در بسیاری از کاربردها شود.
2. ویژگی های کفپوش WPC
1. عمر طولانی، ظاهر چوب، سختی بالا و سختی نسبت به محصولات پلاستیکی؛
2، دارای ویژگی های فیزیکی عالی است، بهتر از ثبات جامد چوب، بدون ترک، غلطک، بدون گره چوب، توری، فیلم و یا سطح کامپوزیت برای ایجاد ظاهر زیبا از محصول؛
3، با ویژگی های پردازش گرمانرم، آسان برای ترویج و اعمال می شود.
4، پردازش ثانویه چوب: می توان به اره، تخمگذار، باند، میخ یا پیچ، و آسان برای تعمیر.
5، ترس از حشرات، پیری، مقاومت در برابر خوردگی، تغییر شکل جذب رطوبت؛
6، می توان استفاده مجدد و بازیافت، زیست تخریب پذیر، سازگار با محیط زیست.
 
 
 
 
 
 
 
تفاوت بین کف پوش PVC و WPC
تخته های کف PVC و تخته های کامپوزیت شباهت های کمی دارند و تفاوت های زیادی دارند. هر دوی آنها از پلاستیک به عنوان یک ماده مصنوعی تشکیل شده اند. همانطور که از نام آن پیداست ، PVC یا پلی وینیل کلراید در ساخت تخته های کف PVC استفاده می شود. از طرف دیگر ، تخته های کامپوزیت حاوی انواع مختلف پلاستیک (ممکن است شامل پلی اتیلن یا پلی پروپیلن) و همچنین پودر چوب یا آرد بامبو باشد. تخته های کامپوزیتی که حاوی پودر چوب هستند نیز به عنوان تخته های کامپوزیت WPC یا Wood Plastic Composite خوانده می شوند. در اینجا تفاوتهایی بین تخته های کامپوزیت PVC و WPC وجود دارد.
 
  1. فرمت / گسترش خطی
صفحه فوم PVC حاوی هیچ افزودنی ای نیست که بتواند به آن کمک کند تا مانع از گسترش خطی تخته و مولکول های زیرین هنگام اعمال گرما در صفحه شود. از این رو مولکولهای زنجیره بلند هر زمان که گرما بر آنها تأثیر بگذارد خود را گسترش می دهند. انبساط می تواند قابل توجه باشد و ممکن است استفاده از تابلوها را خطرناک کند. از طرف دیگر تخته های کامپوزیتی از کف چوبی به همراه پلاستیک تشکیل شده و مواد افزودنی خاصی دارند که از انبساط جلوگیری می کنند. از این رو آنها حتی در صورت وجود گرما برای فواصل زمانی طولانی ، طول و ساختار خود را حفظ می كنند.
 
  1. سهولت نصب و استفاده
مواد کامپوزیت پلاستیکی چوب انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد و می تواند به راحتی خم شود ، مسیریابی شود و همچنین پاره شود ، به طوری که به طور خاص متناسب با خطوط هر فضایی باشد. از طرف دیگر ، شما نمی توانید لبه های صفحه PVC را مسیریابی کنید ، و حتی برای انجام هر نوع اصلاح نیاز به ابزارهای بیشتری دارید. از این رو اگر می خواهید تخته را با فضای موجود کاملاً مناسب کنید ، باید تخته های WPC را ترجیح دهید.
 
  1. ظاهر و زیبایی شناسی
تابلوهای PVC یکنواختی مصنوعی را به نمایش می گذارند و از نظر زیبایی جذابیت کمتری را دارا هستند. از آنجا که تابلوهای کامپوزیت WPC دارای پودر چوبی هستند ، آنها ذرات چوبی واقعی را دارند و رنگهای طبیعی و معتبر تری را به نمایش می گذارند که برای چشم ها خوشایند تر است. پوشش های کامپوزیت و چوب از نظر زیبایی شناسی ،زیبایی هر فضای خاص را بهبود می بخشد.
 
  1. مقاومت در برابر آب و رطوبت
 تابلوهای WPC و همچنین تخته های PVC مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت و آب دارند. از آنجا که تخته های WPC همچنین می توانند در برابر تغییرات درجه حرارت بهتر مقاومت کنند و با تغییر در دما اندازه افزایش یا کاهش نمی یابد ، در صورت استفاده در شرایط مرطوب حتی از تخته های PVC نیز بهتر هستند.
 
  1. مقاومت در برابر لغزش
تخته های کامپوزیت پلاستیکی چوب به دلیل وجود دانه های چوبی در ساخت آنها مقاومت در برابر لغزش بهتری دارند. اگر پوشش شما در منطقه بارانی قرار دارد یا در معرض آب است ، بهتر است از تابلوهای WPC استفاده کنید زیرا خطر نازک شدن ، تصادفات و ریزش آنها را کاهش می دهد.
 
 تابلوهای WPC در مقایسه با تابلوهای PVC چندین مزیت ارائه می دهند. تفاوت بین دو نوع تخته به دلیل ترکیب سطح مولکولی مختلف تخته ها وجود دارد. تابلوهای WPC تحت تصفیه بیشتر قرار می گیرند و همچنین مواد افزودنی لازم را برای مفیدتر شدن آنها حتی در شرایط نامطلوب دارند.
 
 
مقایسه خواص چوب،پلاستیک و WPC
 
:منبع
https://stratongroup.com
برچسب: کف پوش PVC, کف پوش WPC, ویژگی های کف پوش WPC, تفاوت کف پوش PVC و WPC

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد