کتب و مقالات
فیلم های آموزشی
دوره های آموزشی

کد : ٧٢
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/٢٧
بازدید : ١١٩٢

ساخت چرم مصنوعی از pvc


خلاصه ای از مواد مورد استفاده در تولید چرم مصنوعی و روش تولید آن ...


ساخت چرم مصنوعی از pvc
چرم مصنوعي Pvc «پي وي سي» و Pu «پلي اورتان» ترکيبي از يک لايه روکش به نام skin و يک لايه اسفنج از جنس  Pvc يا Pu  که بر روي پارچه پوشش داده شده است می باشد.
محصول بدست آمده از اين طريق همان ظاهر و احساس چرم طبيعي را دارد و از طرفي چرم مصنوعي ارزانتر و مزيت خاص خود را دارد .

پوشش دهي گستراني « spread coating » يا پوشش دادن به طريق گستردن معمول ترین روش براي توليد چرم مصنوعي پي وي سي است.
مهم ترين نوع رزين پي وي سي که در روش پوشش دهي کاربرد دارد پي وي سي امولسيون است . ذرات اين رزين داراي ابعاد 0.2 تا 2 ميکرون هستند . هر ذره اين رزين توسط مواد فعال کننده سطحي پوشانيده شده است که امري لازم براي پليمري کردن پي وي سي امولسيون بوده و از طرفي پخش رزين در نرم کننده را تسريع مي کند .

معمولاً اين پوشش 0.5 تا 3 درصد وزني را تشکيل مي دهد . از پي وي سي اموليشن در ساخت پلاستي سول و ارگانوسول استفاده مي شود . پلاستي سول به توزيع ذرات رزين در درون نرم کننده گفته مي شود و از لحاظ شکل ، بصورت خمير است. گرانروي يا ويسکوزيته خمير به مقدار نرم کننده و نوع رزين بستگي دارد . البته مواد افزودني ديگر که در آميزه وجود دارند مانند پرکننده ها و رنگدانه ها نيز در ميزان گرانروي خمير نقش دارند . با کاهش مقدار نرم کننده گرانروي افزايش يافته و محصول نهايي نيز سخت تر مي شود اگر برای توليد محصولات سخت تر ، گرانروي چنان بالا رود که کار با آميزه مشکل شود ، مي بايست براي کاهش گرانروي به خمير ، هيدروکربن هاي فرار ، افزوده شود .ارگانوسول همان پلاستي سول است که به آن مواد رقيق کننده فرار افزوده شده است . ارگانوسولها در جايي که خمير داراي نرم کننده کم و چرم مصنوعي تولید شده  بايد خشک باشد ، کاربرد دارند . مطالب مشابه با ساخت چرم مصنوعی با پی وی سی:(کلیک کنید)

1-روش های شکلدهی پی وی سی

2-مراحل تولید چرم مصنوعی از پی وی سی
برچسب: چرم مصنوعی , پلاستیسول, پی وی سی امولیشن, پوشش دهی گسترانی, ارگانوسول,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !
تصویر موجود نمیباشد