آرشیو اخبار عمومی
کنترل هدایت حرارتی پلیمرها با نور کنترل هدایت حرارتی پلیمرها با نور

معمولا” پلیمرها به عنوان عایق حرارتی در کاربردهای مختلفی مثل گرم نگه داشتن نوشیدنی ها تا خنک نگه داشتن قطعات الکترونیکی حساس، استفاده می شوند. حتی در بعضی موارد، پلیمرها می توانند به عنوان هادی حرارتی برای افزایش کارآمدی فرایند گرم کردن یا خنک سازی، نیز مورد استفاده قرار گیرند.  ادامه مطلب . . .

کامپوزیت‌ بومی در ترمیم خوردگی ۹ مخزن نفتی و ۸ لوله انتقال، بکار گرفته شد کامپوزیت‌ بومی در ترمیم خوردگی ۹ مخزن نفتی و ۸ لوله انتقال، بکار گرفته شد

محققان دانشگاه علم و صنعت به فرمولاسیون کامپوزیت‌هایی دست یافتند که بدون ترکیب شدن با مواد نفتی و ایجاد تغییر در بدنه مخازن نفتی، قادر است در مدت ۳ ماه مخازن نفتی درگیر با خوردگی را ترمیم کند و تاکنون ۹ مخزن نفتی موجود در کشور با استفاده از این مواد پلیمری بازسازی شدند.  ادامه مطلب . . .

پیشرفت پزشکی با پلیمر حافظه شکلی جدید پیشرفت پزشکی با پلیمر حافظه شکلی جدید

محققان نوع جدیدی از پلیمرهای حافظه شکلی (SMP) (پلیمرهای حافظه دار) را توسعه داده اند که می تواند منجر به تحول گسترده ای در حوزه سلامت شود.  ادامه مطلب . . .

نانوپیگمنت‌هایی برای افزایش رنگ‌زایی در سامانه‌های پلیمری نانوپیگمنت‌هایی برای افزایش رنگ‌زایی در سامانه‌های پلیمری

از آنجایی که پیگمنت‌های آلی به سختی در سامانه‌های پلیمری پخش می‌شوند، گروهی از محققان به منظور غلبه بر این چالش به تولید نانو پیگمنت‌های هیبریدی دست یافتند که به گفته آنها با استفاده از این محصول می‌توان طیف وسیع رنگ‌ها را در سامانه‌های پلیمری مانند ظروف غذا، رنگ‌های ساختمانی و جوهر چاپ ایجاد کرد.  ادامه مطلب . . .

استفاده از چوب به جای پلاستیک در حسگرهای هوشمند استفاده از چوب به جای پلاستیک در حسگرهای هوشمند

محققان دانشگاه سیمون فریزر موفق به جایگزینی چوب به جای پلاستیک در حسگرهای دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا شدند تا آینده صنعت الکترونیک را دچار تحول کنند.  ادامه مطلب . . .

روش شیمیایی جدید برای تبدیل زباله پلاستیک به سوخت پاک کشف شد! روش شیمیایی جدید برای تبدیل زباله پلاستیک به سوخت پاک کشف شد!

پلاستیک‌های زباله در حال خفه کردن اقیانوس‌ها و مسموم کردن حیات وحش هستند و محققان دانشگاه پوردو در آمریکا برای از بین بردن این معضل بزرگ کره زمین، تکنیکی را ابداع کرده‌اند تا پلاستیک را دوباره به پلیمر‌های مفید تبدیل کنند و حتی از آن به عنوان سوخت پاک بهره ببرند.  ادامه مطلب . . .