آرشیو اخبار عمومی
بازار پلاستیک های مهندسی تا سال 2024 به بیش از 100 میلیارد دلار می رسد. بازار پلاستیک های مهندسی تا سال 2024 به بیش از 100 میلیارد دلار می رسد.

"تقاضای رو به رشد" به دلیل شهرسازی سریع و افزایش قدرت خرید در آسیا.  ادامه مطلب . . .

BASF محصولات جدید خود را در FAKUMA به نمایش گذاشت. BASF محصولات جدید خود را در FAKUMA به نمایش گذاشت.

بزرگترین رویداد نمایشگاهی صنعت پلاستیک سالانه دنیا، اینبار هم موفق به ثبت رکوردی تازه در تعداد شرکت های حاضر در نمایشگاه شد.تعداد 1288 شرکت از 32 کشور دنیا...  ادامه مطلب . . .

دستکش هوشمند را برای کاربردهای صنعتی دستکش هوشمند را برای کاربردهای صنعتی

آیا این ساعت هوشمند، مچبند های تناسب اندام یا عینک های اطلاعاتی است. در حوزه به خصوص این دستگاه ها روش های زیادی برای به دست آوردن داده ها را ارائه می دهند.  ادامه مطلب . . .

پرینت سه بعدی قطعات جایگزین قطعات نظامی با مواد قابل بازیافت در شرایط جنگی پرینت سه بعدی قطعات جایگزین قطعات نظامی با مواد قابل بازیافت در شرایط جنگی

با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، سربازان می توانند به زودی بطری های بازیافت شده و سایر مواد زائد را برای ساخت قطعات حیاتی مانند ,این بست وسیله رادیویی، استفاده کنند. (تصویر: Nicole Zander/ آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش ایالات متحده)  ادامه مطلب . . .

بهبود خواص مکانیکی ژل های پلیمری از طریق طراحی مولکولی بهبود خواص مکانیکی ژل های پلیمری از طریق طراحی مولکولی

ژل پلیمری که با استفاده ازاتصالات عرضی poly rotaxane (PR) با وزن مولکولی مختلف، اما همان تعداد نقاط اتصالات عرضی در واحد حجم ژل، تقریبا همان مدول یانگ را دارد. در مقابل، قدرت گسترش ترک و شکستن ژل های پلیمری با افزایش وزن مولکولی پیوند های عرضی PR افزایش می یابد.  ادامه مطلب . . .

استفاده از نیروی مکانیکی برای بهبود زخم استفاده از نیروی مکانیکی برای بهبود زخم

Orgill برای اولین بار نشان داد چگونه اپیدرم و درم پوست را بازسازی می کنند. او یک فرآیند تزریق پیوند کلاژن پوست - شناخته شده به عنوان چهارچوب - با سلول های سالم برای ترویج بازسازی ارائه کرد.   ادامه مطلب . . .