کد : ١۴۶٢٧
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢۴
بازدید : ٢۶۵

محصول ®Ultrason از BASF


Polyethersulfone Ultrason® یک پلیمر برای ساخت ساختارهای ساندویچی سبک با هزینه مناسب تولید است.این ماده یک بازدارنده شعله ذاتی است و به طور ویژه برای قطعات داخلی در هواپیما مناسب است.


محصول ®Ultrason از BASF
ساخت سازه های ساندویچی برای فضای داخلی هواپیما با استفاده از Polyethersulfone Ultrason® E از محصولاتBASF    امکان پذیر است، سازندگان اجزای داخلی هواپیما می توانند در این راستا برای رسیدن به این هدف قدم خوبی را بردارند. مزیت عمده این است که همان Ultrason® گرمانرم را می توان به یک ساختار ساندویچ در اجزای مختلف در یک ابزار واحد فرایند کرد. این کار زمان های چرخه و همچنین هزینه های تولید را کاهش می دهد. ساندویچ شامل یک هسته فوم و ورقه های فیبر کربن است که همه آنها از Ultrason® E ساخته شده اند. در صورت نیاز، هسته فوم ترموفورمر با لایه های پوشش می تواند با الیاف Carbon Fiber تقویت شده Ultrason® E 2010 C6 به همراه تقویت کننده ها، ساختارها یا عناصر عملکردی اضافی به ساندویچ  ترکیبی از 30٪ فیبر کربن باUltrason® اضافه می شود.  پلاستیک پرفشار با دمای بسیار بالا، خواص مکانیکی فوق العاده و پایدار برای ساندویچ فوم سبک را در دمای حدود 100- تا  200+ درجه سانتیگراد تضمین می کند.

سازه های ساندویچی برای داشتن وزن بسیار کم در عین  سفتی ،خمش خود را حفظ می کنند. بنابراین این طراحی به ویژه برای کاربردهای داخل هواپیما مناسب است، به عنوان مثال پانل ها، دیوارهای جانبی، محفظه های توشه، درها، دیوارهای جدا سازی کابین، چرخ دستی ها و ماژول های پخت و پز. فوم ساخته شده از Ultrason® E برای استفاده در هواپیما مورد تایید قرار گرفته است. این مواد با شاخص اکسیژن فوق العاده بالای 38 (طبق ASTM D 2863) خود را متمایز می سازند، زیرا مطابق با الزامات هواپیمای تجاری،خاصیت ضد آتش سوزی و انتشار گرما ("آتش سوزی، دود، سمیت") بدون نیاز به افزودن بازدارنده های شعله را دارا هستند، این بدین معنی است که ذاتا بازدارنده شعله است. به همین دلیل، به عنوان مثال، Diab فروشنده هواپیمایی سوئدی از پلی اتر سولفون BASF برای تولید مواد هسته فوم با تراکم های مختلف استفاده می کند.

اجزای ساندویچ که می توانند به وسیله ترموپلاستیکها ساخته شوند، در مقایسه با سازه های سنتی لانه زنبوری که با رزین فنول پوشش داده می شدند مزایای متعددی دارند: آنها می توانند سریعتر در یک فرایند اتوماتیک تولید شوند، آنها از گزینه های مختلف فرایندی مانند ترموفرمینگ به هندسه های مختلف و یا برش ورق برای تقویت دنده ها و ادغام عملکردی اضافی. نیز استفاده می کنند با توجه به وزن بهینه شده، سازه های ساندویچی ترموپلاستیک با عملکرد های اضافی، می توان مواد جدید سبک وزن را برای حمل و نقل هوایی ساخته شود، که ویژگی های بهبود یافته و ساختار هزینه های قابل توجهی را نسبت به ساختار ساندویچی سنتی داشته است.

گروهی از پروژه تحقیقاتی "MAI Sandwich" برنده جایزه نوآوری JEC در سال 2018 در زمینه توسعه با Ultrason® به عنوان هسته فوم، به عنوان حامل برای ورقه های فیبر کربنی و مواد ریخته گری و همچنین مفهوم تولید مناسب است.ساندویچ MAI بخشی از خوشه ی پیشرو "MAI Carbon" است که توسط وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان ترویج داده شده است. چرخه های طولانی فرایند را برای یک پنل از یک تا سه متر مربع با استفاده از روش تولید سنتی می توان به میزان پنج دقیقه کاهش داد.

Ultrason® نام تجاری برای محصول BASF از polyethersulfone (Ultrason® E)، پلی سولفون (Ultrason® S) و پلی فنیل سولفون (Ultrason® P) است. این محصول  برای ساخت قطعات سبک وزن در صنایع الکترونیک، خودرو و هوافضا استفاده می شود. این مواد ترموپلاستیک قادر به تحمل دمای بالا تا 220 درجه سانتیگراد بدون تغییر ویژگی می باشند و مقاومت شیمیایی فوق العاده ای را نشان می دهد. پلاستیک با کارایی بالا نیز در غشاء تصفیه آب و در اجزای تشکیل شده که با آب گرم و غذا در تماس هستند استفاده می شود. به دلیل مشخصات خواص فوق العاده خود، مارک های Ultrason® می توانند ترموست ها، فلزات و سرامیک را جایگزین کنند.منبع:

www.basf.com
برچسب: BASF, ULTRASON, polyethersulfone, ultrason E, Ultrason S, ultrason p, پلی اتر سولفون, پلیمر , خبر پلیمری

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !