کد : ٣۶۶۶١
تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١٢
بازدید : ١١۵

ساخت جزایر شناور با زباله های پلاستیکی رودخانه


پارک های شناور ساخته شده از زباله های پلاستیکی می توانند به جوامع در مقابله با آلودگی کمک کنند...


ساخت جزایر شناور با زباله های پلاستیکی رودخانه
پارک های شناور ساخته شده از زباله های پلاستیکی می توانند به جوامع در مقابله با آلودگی کمک کنند
در هر دقیقه معادل یک کامیون زباله پلاستیکی به اقیانوس ریخته می شود ، اما اگر بتوان قبل از آنکه به دریا بیفتد آن را گرفت و از آن جدا کرد ، چه می شود؟
طی پنج سال گذشته یک همچین راه حلی با ایده تبدیل زباله های پلاستیکی به جزایر به کار گرفته شده است که به نام پروژه پارک شناور بازیافتی شناخته می شود.
بنیاد Recycled Island و شرکت Whim Architecture ، پروژه پارک بازیافتی  را در سال 2014 با هدف  جمع آوری زباله های پلاستیکی در رودخانه New Meuse روتردام قبل از ورود به دریای شمال آغاز کردند.
سه دریچه شناور با شبکه های متصل ، زباله ها را در آب جمع می کنند در حالی که انسان های داوطلبی این زباله ها را از بستر رودخانه خارج می کنند .
پلاستیک بازیابی شده به بلوک های ساختمان شش ضلعی تبدیل شده است که برای ساخت یک پارک جزیره ای شناور در خود رودخانه استفاده شده است. این پارک برای جامعه باز است و مملو از گیاهان و نیمکت ها است و به مردم اجازه می دهد زیستگاه سبز جدیدی برای لذت بردن در دل شهر داشته باشد.
یک نمونه اولیه از این پارک های شناور به وسعت 140 متر مربع در ژوئیه 2018 افتتاح شد. امید است که پنج تله پلاستیکی دیگر به رودخانه اضافه شود و یک جزیره حداقل با 190 متر مربع وسعت ایجاد کند.
در صورت موفقیت ، جزایر مشابهی می توانند در سراسر جهان ساخته شوند اکنون این تحقیقات در اندونزی ادامه دارد.
رودخانه میوز حجم زیادی از زباله های پلاستیکی را حمل می کند ، که پس از جزر و مد زیاد در سواحل رودخانه قرار می گیرند. با برداشتن پلاستیک از رودخانه ، از کار پرهزینه تر و دشوار تر آن از دریای شمال جلوگیری می شود.
اما از آنجا که هیچ راهی برای شناسایی افراد مرتبط با این زباله ها  و همچنین هیچ راهی برای شناسایی مالکان وجود ندارد ، از نظر اجتماعی برای هر کسی پذیرش و استفاده از زباله های پلاستیکی در رودخانه ها قابل قبول است.


یک رویکرد عمومی برای زباله های پلاستیکی

برای تشویق استفاده مجدد و بازیافت بیشتر ، باید با استفاده از زباله ها به عنوان دارایی عمومی خود ، روند بازیافت زباله ها را آغاز کنیم. یک رویکرد یک احساس مسئولیت جمعی را در مورد زباله ها برمی انگیزد و اطمینان می دهد که جامعه از مزایای هر راه حلی مانند پارک شناور استفاده می کند.
بنابراین اینگونه رویکردهای جمعی در عمل چطور کار می کنند؟ لازم است که یک مرحله مشخص وجود داشته باشد که در آن زباله ها یک جنبه عمومی پیدا کنند. به عنوان مثال ، این امر می تواند با تهیه محتویات در سطل های مخصوص برای استفاده و بهره وری به صورت رایگان در اختیار افراد قرار بگیرد. برای خانوارهای انگلستان ، محتوای سطل متعلق به صاحبخانه است تا زمانی که توسط مقامات محلی حمل و منتقل شود.
استفاده دیگران از این محتویات، قبل ، حین و بعد از جمع آوری، از جمله توسط کارمندان خدمات مدیریت پسماند ، آزاد نیست.
در یک پرونده حقوقی ، کارگران مدیریت پسماند برای یک شرکت به دلیل سرقت کالاها از سطل های جمع آوری شده در طول انجام وظیفه محکوم شدند. پس از جمع آوری زباله ، آن را به دارایی مقامات محلی که مسئولیت مدیریت زباله ها را بر عهده دارند ،منتقل می شود.
سطل های عمومی اگر همراه با قوانینی باشند که محتویات آنها در داخل جامعه بماند ، مزیت دیگری را ارائه می دهد.اما بخش اعظم  زباله های محلی در حال حاضر در جای دیگری برای دفن زباله یا به کشورهای دیگر صادر می شوند.
اگر حداقل مقداری از زباله به طور دائم در جوامعی که ایجاد شده است بمانند ، مردم با مقادیر زیادی از زباله های تولید شده خود مواجه شوند و می توانند مزایای تولید کمتر از آن را ببینند.
سیستم فعلی خصوصی سازی زباله در مهار بحران آلودگی ناکام است ، اما با یک رویکرد عمومی ، مردم حق دارند راه حل های خلاقانه خود را راه اندازی کنند.
ما به آزادی نیاز داریم تا بتوانیم روش های مختلف زندگی با پلاستیک را که در دنیای مدرن ما انباشته شده، تصور کنیم.
 
 

منبع:https://www.independent.co.uk/news/science

برچسب: پارک های شناور پلاستیکی, جزایر شناور پلاستیکی, بازیافت پلاستیک, خصوصی سازی زباله, تله های جمع آوری زباله

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !