کد : ۴٣٨۴
تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/١٣
بازدید : ١٢۵٧

پیشرفت در تصفیه مذاب مواد بازیافتی


امروزه استفاده از مواد بازیافتی و فرآیند دوباره‌ی آنها به دلیل صرف‌جویی در هزینه و مسائل محیطی، بسیار قابل توجه صنعتگران و محققان قرار گرفته است.


پیشرفت در تصفیه مذاب مواد بازیافتی
افزایش استفاده از مواد بازیافتی در فرآیند پلیمرها، می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در فرآیند کردن پلیمرها ایجاد کند. تولیدکنندگان مواد بازیافتی باید به حذف ناخالصی‌ها در طول فرآیندپذیری توجه ویژه‌ای داشته باشند. از طرف دیگر افزایش کیفیت محصول و مطمئن بودن از خواص محصول بسیار حائز اهمیت است که این موضوع را می‌توان از طریق تست خواص محصول همراه با ادغام مؤثر تصفیه مذاب اطمینان حاصل پیدا کرد.

دستگاه تصفیه برای مواد بازیافتی دارای آلودگی زیاد

کمپانی NORDSON، یک سیستم تصفیه جدید تصفیه مذاب برای بازیافت زباله‌های پلاستیکی با آلودگی زیاد ارائه داده است که به گفته‌ي این شرکت بهره‌وری آن از دستگاه‌های مشابه بیشتر است در حالی‌که همچنان فشار مذاب و قوام مذاب حفظ می‌شود.

طبق بیانات Sven Conrad، مدیر واحد کسب و کار درکمپانی NORDSON، دستگاه BKG HiCon R-type 250 یک سیستم فیلتر برای پلاستیک‌های پلی الفینی و استایرنی آلوده است که اتلاف مذاب کمتری نسبت به مدل سنتی و قدیمی Backflush نشان می‌دهد.

سیستم از یک سیلندر چرخان جداگانه تشکیل شده است. این سیلندر شامل چاقوها و یا ناهمواری‌های بر روی سطح خود است که بر اساس یک الگوی مرتب می‌چرخند.

در جلو استوانه چرخان یک سر جدا که دارای فیلتر ثابت است قرار دارد که لوله صافی نام دارد.هنگامی که مذاب آلوده از فضای استوانه‌ای بین سرچرخان و لوله صافی عبور می‌کند، ناهمواری ها بر روی استوانه چرخان آلاینده‌ها را به سمت لوله صافی جریان می دهند.

Conrad بیان کرد:"این نوع سیستم پاک‌سازی از نظر اقتصادی بسیار مؤثرتر از سیستم تصفیه کننده‌های موجود برای مواد پلیمری بسیار آلوده است".
طراحی خاص این سیستم فیلتر، امکان نیرو و فشار یکنواخت در فضای لوله صافی در طول تمیز کردن مذاب را بوجود آورده است که منجر به افزایش طول عمر لوله صافی و افزایش بازده نسبت به اتلاف کمتر مذاب می‌شود.

این سیستم در حداکثر فشار ۳۵۰ بار و حداکثر در جه حرارت ۳۲۰ سانی‌گراد می‌تواند تنظیم شود. توان عملیاتی از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرم بر ساعت با توجه به ویسکوزیته مذاب، حساسیت تصفیه و مقدار آلودگی قابل تنظیم است.

یک نکته مهم، طراحی لوله صافی فولادی است که شکل سوراخ‌های آن مخروط مانند است و  با اندازه ۱۲۰ تا ۷۵۰ میکرون موجود است.
این نوع طراحی به عمر طولانی لوله صافی کمک می‌کند همچنین پس از تمیز کاری لوله صافی قابلیت تمیزکاری مجدد دارد.


برچسب: اکسترودر،, بازیافت مواد پلیمری،, بازیافت پلی‌الفین‌ها،, بازیافت پلی‌استایرن

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !