کد : ۴٣٨٨
تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/١۵
بازدید : ٨۵۶

تولید انرژی الکتریکی با ورقه‌های PVC


ارائه محصول جدید ورقه‌های PVC از کمپانی Benecke-Kaliko، که باعث جلوگیری از تبخیر آب در مخازن ‌می‌شود و به طور همزمان انرژی خورشیدی را ذخیره می‌کند.


تولید انرژی الکتریکی با ورقه‌های PVC
کمپانی Benecke-Kaliko، ورق‌های جدیدی از PVC ارائه داده است که می‌تواند باعث جلوگیری از تبخیر آب در مخازن ‌شود و به طور همزمان انرژی خورشیدی را ذخیره کند. این سیستم در این شرکت به‌نام Dynactiv Power ثبت شده است. بر اساس اظهارات این کمپانی ورقه‌های PVC معمولا بر روی گودال‌های خاکی پوشش داده می‌شود و می‌تواند ۷۰ درصد از هزینه‌ها را در مقایسه با بتن‌کاری کاهش دهد.

این محصول ترکیبی از ورقه‌ی فوم PVC مات و پوشیده شده با فیلم نازک CIGS است و برای کشورهای نیمه خشک بسیار کارکرد بالایی دارد. CIGS یک فیلم نازک از مس، ایندیم، گالیوم و سلندیوم است که انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

در حدود ۴۰ درصد از آب درون مخزن با استفاده از این محصول حفظ می‌شود و می‌توان این آب ذخیره شده را در زمین‌های کشاورزی بزرگ به کار گرفت. علاوه بر این، انرژی اکتریکی تولید شده می‌تواند انرژی مورد نیاز برای خانه‌های اطراف و یا راه‌اندازی ایستگاه‌های پمپ را تأمین کند.

هر ۱۰۰۰۰متر‌مربع از این ورقه‌های کامپوزیتی تقریبا KWp(Kilo Watt Peak) ۵۰۰ الکتریسیته تولید می‌کند. به این معنی که یک مخزن ۱۰۰۰۰۰مترمربعی می‌تواند انرژی برق لازم برای یک نیروگاه کوچک MWp۵ را تأمین کند.

طرح آزمایشگاهی آن بر روی یک سطح پوشیده از آب با مساحت ۱۲۰۰متر مربع به مدت بیش از سه سال انجام شد که عملکرد آن تولید KWp۵ انرژی برق بوده است. پایلوت این پروژه ثابت کرده است تکنولوژی آماده ارائه به بازار می‌باشد.

Haarburger، مدیر برنامه ریزی Dynactive   در شرکت Benecke-kaliko بیان کرد:" این سیستم به راحتی قابل نصب است و برای اتصال آن نیاز به بتن‌ریزی‌های پرهزینه و وجود سایت‌های بزرگ برای ساخت‌وساز نیست و فقط یک حفرکننده برای حفاری زمین نیاز است سپس ورقه با عرض ۱.۵ متر و طول ۲۵ متر می‌تواند به سادگی گذاشته و متصل شود".
برچسب: ورقه‌های PVC, انرژی الکتریکی, مخازن پلیمری,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !