کد : ٩۵٧٢
تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢۵
بازدید : ۶٣۶

معرفی تکنولوژی جدید برای ساخت محصولات با شفافیت بالا


مواد و فناوری تولید جدید، ساختن قطعات با دوام با براقیت بالا را برای خودروهای جدید آسان تر و مقرون به صرفه کرده است.


معرفی تکنولوژی جدید برای ساخت محصولات با شفافیت بالا
مواد و فناوری تولید جدید، ساختن قطعات با دوام با براقیت بالا را برای خودروهای جدید آسان تر و مقرون به صرفه کرده است. شرکت Engel  در نمایشگاه برگزار شده در آلمان آخرین پیشرفت خود را در زمینه تکنولوژی Clearmelt ارائه داد. این تکنیک ترکیبی از قالبگیری تزریقی ترموپلاستیک با قالبگیری واکنشی پلی‌یورتان است که به تولید محصولی با براقیت بالا و دارای مقاومت مطلوب در برابر خراش و شرایط جوی منجر می‌شود. به گفته این شرکت تمرکز اصلی این تکنولوژی بر عناصر تزئینی و قطعات الکتریکی برای داخل خودرو بوده است. در حال حاضر تولیدکنندگان خودرو نیز علاقه‌مند به استفاده از تکنولوژی برای تولید قطعات بیرونی خودرو هستند. در فرآیند Clearmelt که یک نوع قالبگیری دو جزیی است، یک ترموپلاستیک در یک محفظه قالبگیری می‌شود و سپس با پلی یورتان در محفظه دوم پوشش دهی می‌شود.

در نمایشگاه، قطعات در ماشین قالبگیری تزریق شرکت Engel (Duo 2460/500) تولید شد. محصولات به صورت پیوسته با دو رنگ مشکی و نقره‌ای با تغییر زمانی تنها ۲ تا ۳ دقیقه ساخته شد.

مدیران شرکت Engel خاطر نشان کردند که مقاومت به خراش در برخی از محصولات مشکل بزرگی برای تولید کنندگان خودرو می‌باشد، به این علت که خودرو‌ها به تدریج براقیت سطح خود را بر اثر شست و شو از دست می‌دهند. نتایج بررسی ها نشان می دهد قطعات اولیه تولید شده با استفاده از این تکنولوژی بسیار مثبت بوده است.

مزیت فناوری clearmelt در مقایسه با روش سنتی اسپری کردن

مدیر عامل شرکت Engel انگلیس،Graeme Herlihy، می‌گوید برخی از محصولات مشکی براق مانند پیانو معمولا از قالبگیری همزمان پلی‌کربنات یا پلی‌کربنات/ABS همراه با پوشش PMMA  و یا SAN تولید می‌شوند. این تکنولوژی شامل اسپری کردن PMMA بر ABS است اما میزان ضایعات می تواند بسیار بالا باشد. این عملیات‌ها نیز در اتاق تمیز انجام می‌شود و باعث افزایش هزینه می‌شود. همچنین در فرآیند clearmelt ضخامت لایه پلی‌یورتان حدود ۰.۶ میلی‌متر است در حالی که در فرآیند اسپری کردن PMMA ضخامت به ۲.۲ میلی‌متر میرسد که منجر به افزایش وزن قطعات می شود.

 

 
برچسب: قالبگیری تزریقی, تزریق چند جزیی, مقاومت به خراش, براقیت بالا, پلی‌یورتان,

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
 
آدرس ایمیل:
پیام:
 
    
عبارت امنیتی:
 

نظرات

موردی یافت نشد !